Gospodarka przestrzenna to sztuka kompromisu. Każda kreska postawiona na projekcie to wynik wielu decyzji dotyczących tego, co w danym kontekście jest lepsze w perspektywie przyszłości.
Zapraszam do wspólnego poszukiwania tego, co naprawdę ważne przy podejmowaniu decyzji przestrzennych. W trakcie indywidualnych spotkań ze studentami staram się najpierw rozpoznać ich talenty i zainteresowania. Następnie, wymieniając się wiedzą i doświadczeniami wspólnie ustalamy optymalny kierunek rozwoju, służący kształtowaniu konkretnych pasji w dziedzinie gospodarki przestrzennej. Staram się, by współpraca w ramach tutoringu zawsze przynosiła określony efekt. Może nim być na przykład wspólny artykuł opublikowany w mediach branżowych, wprowadzenie do pracy dyplomowej lub po prostu zbiór literatury dotyczący wybranej dziedziny.
Termin spotkań ustalam indywidualnie z każdym studentem w zależności od jego i moich możliwości czasowych.
Do wspólnej eksploracji proponuję na początek kilka tematów opisujących kluczowe wyzwania współczesnej gospodarki przestrzennej: kurczenie się miast, rozwój usług online, starzenie się społeczeństwa, demokratyzacja procesów decyzyjnych. Student może wybrać jeden spośród nich lub zaproponować swój własny temat.