f

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore. Excepteur sint lorem cupidatat.

Zapraszamy też na

Prof. dr hab. inż. Teodor Gotszalk

Wasi tutorzy   /  Teodor Gotszalk

Prof. dr hab. inż. Teodor Gotszalk

Tutor

Zapraszam do współpracy w zakresie Nanometrologii, innymi słowy w dziedzinie pomiarów właściwości mikro- i nanostruktur. Nanometrologia struktur materiałowych i przyrządowych, ze swojej natury jest usługą dla wielu technologii, począwszy od nauk przyrodniczych, a skończywszy na prawie wszystkich działaniach inżynieryjnych.

 

Nasze zainteresowania obejmują mikro- i nanostruktury, które z racji swoich nadzwyczaj małych wymiarów otwierają absolutnie nowe możliwości badawcze i aplikacyjne. W tym wypadku o funkcji układu decydują już zjawiska kwantowe rozgrywające się wśród pojedynczych molekuł czy wręcz atomów. Naszym codziennym zadaniem jest zatem dotarcie i zlokalizowanie  tak małych obiektów i wykonanie w zdefiniowanym miejscu odpowiedniego eksperymentu. Dla przeprowadzenia takich procedur opracowywane i wdrażane są w moim zespole różne techniki nano- i mikroskopii, które łączymy z nanorobotami (nanomanipulatorami) przenoszącymi odpowiednie narzędzia pomiarowe (które są w istocie mikro- i nanomaszynami elektromechanicznymi). Całość jest zwykle nasycana najnowocześniejszymi układami elektronicznymi pracującymi w limitach możliwości nowoczesnej elektroniki układowej i połączona z oprogramowaniem sterowania i akwizycji danych. Do współpracy zapraszam badaczy zainteresowanych programem nazywanym przez nas „Teaching by research”. Poszukujemy badaczy zainteresowanych rozwiązywaniem spraw z pogranicza różnych dziedzin, niosących własne doświadczenia, umiejętności, pasje  i marzenia. Jestem przekonany, że uda się zdefiniować działania związane z analizą interesującej nas sprawy lub z opracowaniem metody i/lub techniki do jej analizy. Rozwiązań takich problemów będziemy poszukiwać w dyskusji, często w akademickim sporze, w drodze cierpliwego studiowania różnych materiałów i samodzielnych eksperymentów. Wierzę, że tak prowadzona współpraca rozwinie nas wszystkich i dostarczy wielu radości i satysfakcji.

Tutoring:

akademicki

Prof. dr hab. inż. Teodor Gotszalk

Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki

Katedra Nanometrologii

email: teodor.gotszalk@pwr.edu.pl

tel.: 71 320 3202

Tutoring i edukacja spersonalizowana – czy to dla mnie?

Jak zacząć współpracę z tutorem?