Zawodowo zajmuje się badaniami naukowymi związanymi z wykorzystaniem druku 3D (metody przyrostowej) w inżynierii materiałowej i modelowaniem przepływu ciepła w materiałach o złożonej strukturze wewnętrznej (w tym biodegradowalnych) oraz urządzeniach cieplnoprzepływowych. Specjalizuje się w technologii chłodniczej żywności, opakowalnictwie mrożonej żywności. W zakresie moich zainteresowań znajduje się także wystawianie świadectw charakterystyki energetycznej oraz metody statystycznej analizy wyników.
Moje zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z:
- technologią przyrostową (druku 3D) wykorzystującą materiały na bazie tworzyw sztucznych, tworzyw biodegradowalnych i metali,
- modelowaniem numerycznym przenoszenia ciepła w prototypowych przegrodach o złożonej strukturze (wykonanych m.in. w technologii druku 3D) i wymiennikach ciepła o rozwiniętej powierzchni wymiany ciepła,
- inżynierią środowiska (materiały funkcjonalne na bazie biomasy),
- chłodnictwem (modelowanie numeryczne procesu zamrażania i rozmrażania żywności),
- budownictwem energooszczędnym i ekologicznym oraz sporządzaniem certyfikacji energetycznej w budownictwie (w programie ArCADia-TERMOCAD).
Prowadzę zajęcia z zakresu grafiki inżynierskiej, projektowania wymienników ciepła, obiektów chłodniczych prowadzę również prace dyplomowe typu inżynierskiego i magisterskiego.