Każdy student powinien przejść ten proces – magia tutoringu rozwojowego
Proces tutoringu rozwojowego obejmuje takie obszary jak rozwój interpersonalny, inteligencję emocjonalną czy rozwój kariery. Nasi studenci mają wiele możliwości, aby rozwijać się naukowo, zdobywać wiedzę oraz umiejętności techniczne. Równolegle ze zdobywaniem wiedzy, bardzo ważne jest nabywanie kompetencji miękkich i rozwojowych, ponieważ obszary te wzajemnie się przenikają.
Dialog – podstawa w edukacji
Jak wygląda tutoring językowy i dlaczego warto się na niego zdecydować? W tym wpisie opowiem Ci o swojej współpracy z Markiem i Wojtkiem – studentami dwóch zupełnie różnych kierunków. Ich motywacje do przystąpienia do programu tutoringowego były inne. Bez względu na to jaki Ty postawisz sobie cel: akademicki czy rozwojowy pamiętaj, że nauka to dialog. Tylko
Jak zaplanować dalszą ścieżkę kariery? – wskazówki dla studentów I i II stopnia studiów
Wybór studiów, a następnie planowanie kolejnych etapów edukacji i kariery zawodowej to nie lada wyzwanie. Pierwsze, ważne wybory masz już za sobą, ale wiele jeszcze na Ciebie czeka. Jeśli chcesz się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę planując swoją ścieżkę kariery, zarówno na początku studiów jak i będąc już całkiem doświadczonym studentem/tką – zapraszam do lektury!
Interactive design studio: assembly halls design
Udział w procesie tutoringowym może przyjmować bardzo różne formy. Jedną z nich jest praca w zespole projektowym z wykorzystaniem narzędzi i metod intensyfikujących efekt kształcenia. Joanna Jabłońska – profesor i tutor na Wydziale Architekury opowiada o swoim doświadczeniu z tutoringiem.
Indywidualny projekt naukowy – energochłonność obrabiarek
W tym wpisie przedstawiamy historię współpracy studenta (tutee) z jednym z tutorów naszej Uczelni dr. inż. Pawłem Piórkowskim. Paweł nie uczestniczy jako tutor w projektach “Mistrzowie Dydaktyki”, ale gorąco polecamy Ci wspólpracę z nim w ramach tutoringu. Jeśli jesteś studentem/tką Wydziału Mechanicznego – skontaktuj się wysyłając maila bezpośrednio do doktora Piórkowskiego.
Oczyścić nieoczyszczalne czyli od studenta do badacza
Chcę Ci opowiedzieć historię Magdy, która dzięki swojej pracy, zaangażowaniu i wytrwałości, osiągnęła zamierzony cel – stała się prawdziwym badaczem. Proaktywna postawa i odkryty talent pozwoliły jej zdobyć wymarzoną pracę. Moja relacja z Magdą to modelowy przykład współpracy w tutoringu akademickim.
Geneza projektu „Tutoring na PWr”
Zmieniamy się dla Ciebie! Mamy świadomość, że edukacja na Politechnice Wrocławskiej potrzebuje dziś świeżego spojrzenia. Dlatego przygotowaliśmy dla naszych studentów dodatkową formę wsparcia w rozwoju naukowym i zawodowym – tutoring. O jego początkach na PWr przeczytasz w poniższym wpisie.